Krása Kuby


Kuba – země nacházející se v severním Karibiku, která pro každého znamená úplně něco jiného. V někom může vyvolávat myšlenky na komplikovanou politiku jak v minulosti, tak i v současnosti, v jiném zase touhu vidět na vlastní oči krásná, stará a úžasně zachovalá auta, která se prohání po zdejších silnicích, toulat se po zdejších památkách, přírodě, prozkoumávat architektonické jedinečnosti a zvláštnosti nebo se zkrátka bavit, užít si nespoutanosti a dobré nálady zdejších obyvatel anebo poznat jejich kulturu, kuchyni a ochutnat kubánské vyhlášené speciality. Jak vidíte Kuba je zkrátka zemí, kde si každý přijde na své.

Vlajka Kuby

Mezi jedny z nejhlavnějších turistických center patří bezesporu hlavní město Havana, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, a kde naleznete věci jako sídlo kubánské vlády, jež je až nápadně podobné Kapitolu v USA, vojenské pevnosti, muzeum doutníků, a hlavně celosvětoznámé bary. Havana je ale dnes jen malou zastávkou. Naše pozornost směřuje na jiné turisty oblíbené místo, jež se nachází přibližně 140 kilometrů od hlavního města. Kam tedy směřuje naše cesta? Připravte si letenky do Varadera odLevneletenky.

Varadero pláž

Varadero je kubánský poloostrov, o němž najdeme záznamy již v polovině 16. století a jehož celoroční počet obyvatel stěží překračuje deset tisíc. Celý poloostrov je ovšem lemován nádhernými plážemi, jež každoročně vyráží dech nespočtu turistů. Dříve se jednalo pouze o přístav, dnes zde ovšem naleznete nespočet druhů zábavy. Jak už bylo zmíněno, první, co byste měli udělat, je vyrazit na zdejší krásné písečné pláže a zaplavat si v čisté křišťálové vodě, která má tyrkysový odstín. Přítomnost korálového útesu dopřává milovníkům potápění přímo božské podmínky pro zkoumání světa pod vodou. Až vás válení se u vody omrzí můžete vyrazit na průzkum jeskyně Cueva de Ambrosio, do nádherného parku Josone, do místního delfinária, kde můžete shlédnout jedinečné delfíní show nebo do nákupního nebo zábavního centra. Budete-li se chtít trochu protáhnout zvolte třeba golf anebo se vydejte do některého ze zdejších národních parků. V podvečer si můžete v centru dopřát nějaký ten drink v místních barech, kde zažijete tu pravou kubánskou atmosféru.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup