Důvody, proč se začít stravovat zdravěji!

Kdo by nechtěl žít a stravovat se zdravě? Nejenom vaše tělo vám jistě poděkuje. Při redukci hmotnosti, vzniku civilizačních chorob a dalších onemocnění je to právě strava, která do velké míry ovlivňuje to, jak se budeme ve svém těle cítit. Zdravá strava s sebou přináší jen samá pozitiva, přitom není potřeba své tělo zatěžovat nesmyslnými dietami, ale úplně postačí omezit přísun nezdravých tuků a sacharidů.

úbytek na váze

Pojďme se tedy společně podívat na několik důvodů, které vás možná namotivují a přivedou na cestu za krásnějším a štíhlejším já. Klíčky mungo, ořechy, semínka, žitné a celozrnné pečivo, ovoce a zelenina, sýry, to je jen malý výčet zdravých a kvalitních potravin.

  • Úbytek tuku, klíč ke správnému hubnutí

Hubnutí je ve velké míry zapříčiněno právě stravou, ta zastává přibližně 80% tíženého úspěchu při shazování přebytečných kil, zbylých 20% pak tvoří pohyb. Pokud tedy konzumujete kvalitní potraviny v doporučeném množství, můžete dosáhnout vysněné postavy bez trýznění na posilovacích strojích. A to přece stojí za vyzkoušení, ne?

  • Krásnější postava

První změny na své postavě můžete pozorovat už po prvních dnech, kdy do svého jídelníčku zařadíte zdravější potraviny a naopak se zbavíte těch nezdravých. Slazené limonády nahraďte čistou vodou, omezte sladké. Bříško se zploští, zmizí celulitida a pocit těžkých a nateklých nohou.

  • Mladistvě vypadající a rozjasněná pleť

čerstvá zelenina

I neméně důležitým přínosem zdravého stravování je celkové pročištění organizmu, které má za následek lépe vypadající a mladší pleť. Pleť se postupně pročistí, rozjasní a bude vypadat o poznání mladším dojmem. Zdravá strava jde ruku v ruce s pravidelným pitným režimem. Díky němu postupně vymizí celulitida na stehnech, tělo přestane zadržovat přebytečnou vodu, která až doteď měla za následek nevzhledně nafouklé břicho. Voda společně s vyváženou stravou dokáže skutečné zázraky a to i bez věčného hladovění a odpírání.