Havajské ostrovy

Havajské ostrovy leží přesně na druhé straně světa, proto jsou považovány za nejvzdálenější a nejodlehlejší místo na zemi. Leží téměř uprostřed Tichého oceánu a tvoří je souostroví 95 korálových a sopečných ostrovů, které zabírají největší rozlohu na celém světě. Jsou velmi oblíbené pro své vyhlášené pláže, pouště, vulkány, pralesy i vodopády, dalekou exotiku, zajímavou historii i kulturu místních obyvatel.

Kdy na Havaj?
Vypravit se na Havajské ostrovy můžete v každou roční dobu, protože teploty vzduchu i oceánu jsou zde přímo vysněné a vždy vhodné ke koupání, proto se odsud budete vracet opálení i v zimě. Navíc v zimních měsících jsou zde skvělé podmínky pro cestování. Jedinou nevýhodou je délka letu z Prahy, která mnohdy přesahuje až 18 hodin. To se však vyváží krásou Havaje a jejími zajímavostmi, které na vás budou čekat po výstupu z letadla.

Ubytování
Ubytování zde je výrazně nákladné, zvláště v hlavní sezoně, kdy ceny hotelů šplhají do závratných výšin. Pokud chcete dost ušetřit, vyberte si ubytování v kempech ve vlastním stanu. Ovšem zde vyžadují povolení, které si musíte vyřídit dopředu. Mimo sezonu jsou ale i hotely či soukromé apartmány vcelku cenově přijatelné, takže by vás to nemuselo od návštěvy tohoto ráje na zemi odrazovat.

Ostrov Big Island
Tento ostrov je zajímavý především tím, že zde najdete všechny klimatické pásy naší planety – od arktické tundry, vyprahlé pouště, přes stepi, alpské lesy, až po deštný prales. Neuvěřitelné změny krajiny, a to i v rámci několika minut či sekund, vám doslova vyrazí dech.

Ostrov OAHU
Tento ostrov je třetím největším havajským ostrovem. Leží na něm hlavní město Honolulu a žije zde asi většina havajského obyvatelstva. Naleznete zde nejslavnější turistické centrum Waikiki, kde je nejen světoznámá pláž z písku i trávy a obrovských stromů, ale také rekreační město s výškovými budovami hotelů.

Věnce lei
Tyto známé havajské věnce s živými i umělými květy se zde dávají jako dárek ke každé příležitosti.

Pláže zářivé a modré moře
Pokud se budete koupat na jakékoliv překrásné havajské pláži, můžete zahlédnout hejna delfínů. Šnorchlování zde je neskutečným zážitkem, neboť pod průzračnou hladinou potkáte rybičky a vodní živočichy rozmanitých barev i tvarů