Jak vybírat schody do bazénu a na co se zaměřit

K výbavě každého bazénu patří bezpochyby také bazénové schůdky. Ty vybírejte pečlivě a s rozvahou, protože jde o velmi důležitou součást bazénu. Jak na to?

Jak vybírat schody do bazénu a na co se zaměřit

Ke každému bazénu, ať už je nadzemní nebo zapuštěný patří neodmyslitelně také schůdky. Ty nám usnadňují vstup do bazénu a bez nich jakoby bazén ani nebyl úplný. I když se bez nich neobejdeme, jejich výběru většinou nepřikládáme větší váhu, což je ovšem špatně. Schody jsou totiž velmi důležité a měly by se vybírat zodpovědně. To kvůli bezpečnosti a bezproblémovému chodu bazénu. Jak na to a podle čeho vybírat?

pool-1534215

Bezpečnost především

Schůdky do bazénu usnadňují vstup do bazénu a jsou jeho nedílnou součástí. Zatímco u zapuštěných bazénů jsou již většinou součástí samotného bazénu a jsou zabudované přímo v bazénu, u nadzemních bazénů se přidávají schůdky nerezové. Zabudované schůdky jsou mnohem pohodlnější a usnadňují vstup do vody co možná nejvíce, nerezové schůdky se musí pečlivě vybírat.

Důraz by měl být kladen především na bezpečnost. Pokud máte děti, bude výběr o to důležitější a měl by být pečlivější. Schody do bazénu by měly být velmi pevné a robustní, neměly by se hýbat, když na nich někdo je a měly by mít široké a protiskluzové schodnice, to je opravdu důležité, některé schůdky totiž mají pouze úzké schodnice a chybí na nich protiskluzové bezpečnostní prvky, po takových schůdkách se ale dá snadněji uklouznout a dětem by se po nich velmi špatně chodilo. Součástí schůdků by bezpochyby mělo být také zábradlí.

pool-1524882

Pozor na správné rozměry

Schůdky by měly být oboustranné a stejně zasahovat jak do bazénu tak i ven. Při výběru nerezových schůdků do nadzemních bazénů se řiďte také podle toho, jak velký bazén máte a jak je vysoký. Podle těchto rozměrů pak vybírejte i ideální schůdky. Tak aby byl vstup do vody co možná nejpohodlnější a samozřejmě především bezpečný. U zapuštěných bazénů je nejlepší zainvestovat do zabudovaného schodiště, které by taktéž mělo být uzpůsobeno velikosti bazénu, tak aby zbyl dostatečný prostor pro koupání a plavání.

Do velkého bazénu se nebojte využít obojí, nerezové schůdky na jedné straně a na té druhé malé zabudované schodiště. To vám usnadní vstup do bazénu v případě, že jej využívá celá vaše rodina či přátelé.