Jak získat krásné zuby?

Krásný hollywoodský úsměv je snem nejednoho z nás. Správná péče o váš chrup a pravidelné lékařské prohlídky jsou pro jeho získání nutností.

Dbejte na pravidelnou hygienu

Pravidelné čištění zubů je základní praktika, kterou je třeba dodržovat, aby váš úsměv byl zdravý a zářivý. Doporučuje se zuby čistit minimálně dvakrát denně, ráno před odchodem do práce pro svěží dech a večer pro zbavení se nečistot, které se přes den na zubech zachytily. Doba čištění se průměrně pohybuje okolo dvou minut.

Na čistění se využívá běžný zubní kartáček, v dnešní době však stále více lidí preferuje kartáček elektrický. Odborníci většinou doporučují sonický typ elektrického kartáčku. Běžné čištění bychom ale měli doplnit i používáním mezizubních kartáčků, které se postarají o čistotu vašich mezizubních prostor a přispívají k prevenci vzniku zubních kazů a zánětů dásní.

Nezapomínejte na pravidelné návštěvy lékaře

Mnoho lidí se obává návštěvy zubního lékaře, ovšem díky pravidelným kontrolám je možné předejít či včas odhalit jakýkoliv problém. Necháte-li řešení problému až na okamžik, kdy vám ztěžuje každodenní fungování, bude nejspíš pozdě. Navíc vás bude čekat finančně náročnější i bolestivější náprava problému.
Preventivní prohlídku u zubaře byste měli absolvovat dvakrát za rok. Doporučeným doplňkem zdravotní péče o chrup je návštěva dentální hygieny. Na setkáních s vámi dentální hygienistka probere techniku správného čistění zubů, odstraní zubní kámen a zuby vyleští.

zuby

Doplňující zákroky pro krásný úsměv

Pokud vám jde o krásný úsměv a dodržujete všechny předchozí body, doladit celkový vzhled z pohledu pravidelnosti zubů nebo jejich barvy zvládne jen zkušený specialista. Trápí-li vás nerovnost zubů, jsou rovnátka nejlepším řešením. I když se jedná o proces, který může trvat až tři roky, výsledky stojí za to. Nebojte se rovnátek ani v pozdějším věku, jelikož v dnešní době se dají pořídit tzv. neviditelná rovnátka, která nejsou v ústech téměř vidět.

V poslední době jsou oblíbené fasety. Tento typ úpravy dokáže vyřešit dva problémy najednou, a to mezizubní škvíry i zbarvení zubů. Jedná se o tenké keramické plátky, které se na zuby připevní. Cena jedné fasety se pohybuje od 10 500 Kč.

Chcete-li jenom bělejší zuby, nabízí se profesionální vybělení zubů, které probíhá buď pouze ordinačně nebo v ordinaci s následným domácím bělením. Můžete zvolit také čistě domácí bělení. Správný a účinný druh bělení je vhodné zvolit po konzultaci s odborníkem.

Všechny uvedené úpravy se pohybují v řádech tisíců až desetitisíců korun. Krásný úsměv je však nejhezčím doplňkem člověka, takže pokud byste si rádi jednu z úprav dopřáli a vaše momentální finanční situace to neumožňuje, krátkodobá půjčka vám kryje záda, a vy můžete vyrazit vstříc cestě za bílými a krásnými zuby.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup