Jaké výhody nabízí plastové obálky

Je pravdou, že dnes již dopisy prakticky neposíláme. Zcela je nahradily moderní komunikační technologie, jako jsou e-maily či nejrůznější chatovací aplikace. Ty totiž umožňují mnohem rychlejší a spolehlivější komunikaci, bez ohledu na to, kde se ta druhá osoba nachází.

Ovšem to neznamená, že jsme na poštovní služby zcela zanevřeli. Především úřady stále musí ze zákona posílat mnohé dokumenty v papírové podobě, a zde se zkrátka bez pošty neobejdou. A to znamená, že se neobejdou také bez obálek.

Těch existuje mnoho druhů, lišících se jak velikostí, tak i materiálem, ze kterého jsou vyrobeny. Těmi nejběžnějšími jsou samozřejmě ty klasické papírové, avšak určitou oblibu mají také plastové obálky https://www.2pack.cz/obalky/plastove-obalky. A není divu, při správném použití nabízí určité výhody.

klasický typ obálky

Tou hlavní je fakt, že obsah dopisu je chráněn před vlhkostí. To znamená, že nebude při špatném počasí promočen deštěm. To se hodí zejména v případě, že posíláme nějaké cenné listiny, které se nesmí poškodit.

Také mohou být průhledné, což umožňuje kdykoliv zkontrolovat stav zásilky. Toto je ovšem dvousečná zbraň, neboť zároveň i ukazuje pracovníkům pošty, zda tam není něco, co by stálo za to ukrást. Jistě, není to příjemná myšlenka, avšak je potřeba se smířit s tím, že zdaleka ne všichni lidé jsou čestní a slušní.

běžná úřední obálka

Samozřejmě má také své nevýhody. Tou hlavní je fakt, že se na ni obtížně píše. Uvedení adresy tedy není tak snadné, a často je nutné na ni nalepit papírový štítek, na které se napíší údaje adresáta i odesílatele. To však není ani zdaleka ideální řešení, neboť se může během přepravy kdykoliv odlepit.

Je však pochopitelné, že má své příznivce. Využívají ji hlavně vydavatelé novin a časopisů, kteří takto posílají nová čísla předplatitelům. Zajišťují tím, že nebudou nijak poškozena případným špatným počasím.

Pro běžné dopisy se však stále ještě mnohem více hodí klasický papírový typ. Přeci jen, je i mnohem levnější.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup