Dovolená snů ve Španělsku

Kam na dovolenou? Španělská kultura nabízí velké zážitky.
Španělsko nebo-li nazývané také Španělské království. Pokud zrovna neovládáte španělský či katalánský jazyk, anglicky se dorozumíte.
Ze španělské kuchyně byste měli ochutnat tzv. paellu – jídlo, jejíž hlavní ingrediencí je rýže a k ní se přidává kuřecí maso, ale spíše mořské plody. Kuchyně nabízí nejčastější pokrmy z cibule, česneku, papriky, rajčat a dalších..) Další specialitou je Gazpacho (studená polévka z rajčat). Crema Catalana patří k nejoblíbenějšímu dezertu na Katalánsku.
Historické stavby
Na severu země – na Katalánsku mezi navštěvované destinace patří např. Costa Brava – města Santa Susanna, Malgrat de Mar, Lorret de Mar a další..Pláže jsou dlouhé a písečné. Při vstupu do moře jdete sestupně. Na Katalánsku jsou zajímavé historické stavby – hradby, zdi, kdy vše sloužilo k ochraně nejbohatší oblasti země.
Ve Španělsku je velmi známý tanec flamenco, který objevíte na každé zábavě, včetně vína Sangria. Býčí zápasy – zvané corrida – jsou také populární, i když někteří obyvatelé za práva zvířat protestují (tvrdí, že se jedná o týrání zvířat). Býci patří také k zábavné akci, kdy lidé před nimi utíkají na ulici. 
Tato země je hodně proslavena sportem  – hlavně fotbalem. Např. v Barceloně se nachází velký fotbalový stadión klubu FC Barcelona. V Madridu zastupuje Španělsko tým Real Madrid.
Živočich Španělska
Mezi historické památky patří např. Katedrála v Barceloně, Katedrála Panny Marie a další katedrály, baziliky, paláce, kláštery a chrámy. Mezi turistické atrakce patří např. Marineland – vodní park (včetně vodních atrakcí, a možnost shlédnout vystoupení s delfíny). 
Známé jsou také botanické zahrady, např. v Blanes, kde v zahradě rostou, bez všelijakých skleníků, skoro všechny rostliny světa (kaktusy, bambusy, lekníny a další). V zahradě pro odpočinek lákají různé vyhlídky u skal přímo s výhledem na moře.
Španělští obyvatelé jsou sice hlučnější, ale milý a přívětivý.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup