Budoucnost televizí aneb co nás čeká?

Zcela bez okolků můžeme prohlásit, že televize patří mezi zařízení, která v posledních letech prošla tou největší změnou. Z velkých a neforemných strojů se televize staly špičkou z pohledu estetiky i kvality obrazu. Mnohé tak napadá, kam bychom se mohli posunout dále v případě, že už nyní máme k dispozici tak velký a kvalitní obraz, o jakém se nám před několika lety mohlo pouze zdát.

moderní televize

Televize budoucnosti jako chytrý spotřebič
Už v dnešní době se můžeme setkat s celým zástupem televizí, které nám nabízejí inteligentní funkce. Tyto funkce jsou většinou různé webové stránky a aplikace, které známe z používání notebooku anebo našich přenosných zařízení, jako jsou tablety nebo telefony. Virtualizace domácností se ale v posledních letech opravdu hnula kupředu a není tak problém na dálku řídit například pračku, topení nebo zatahovat žaluzie.
TIP: Hledáte televizi za příznivou cenu? Pak byte neměli zapomenout na slevový portál Slewik.com kde naleznete levné televize se slevami až 60%!
I samotné televizory došly v tomto ohledu k velkému pokroku a stávají se série od série staré inteligentnějšími. Pokud tedy někde opravdu vězí budoucnost televizí tak věřte, že je to právě jejich vývoji v podobě chytrých domácích spotřebičů.

Stále menší a stále kompaktnější
Celý technologický trend se již desítky let pohybuje směrem kupředu ve jménu minimalizace. Veškerá zařízení, která používáme, se snažíme neustále minimalizovat a děláme z nich tak ekonomičtější a ergonomičtější řešení pro praktické i estetické využití. V případě televizorů by však zmenšování mohlo být pouze medvědí službou a z tohoto pohledu dochází víceméně k zužování technologie.

velká televize

Stačí se podívat přibližně 20 let nazpět, když byly běžné televizory ještě několik desítek kilo těžké a vyžadovaly velké skladovací prostory. V té době, kdy nejmodernější televize mohly zabrat celý pracovní stůl, nám přišlo jako naprostý zázrak, kdyby šlo televize například jen tak pověsit na zeď tak, jak je tomu dnes.
Spousta moderních značek se společně s vývojáři nyní pokouší o další krok v minimalizaci obrazu a mezi nejnovějšími trendy budoucnosti například ukazují i rolovací televize, jejichž technologie je ukrytá nejen ve velice málem v pouzdře, ale zároveň je mnohem pružnější, než byla dřív. Většina společností už první prototypy těchto „papírových“ televizí světu ukázala a je tak jen otázkou vývoje na příští roky, než se i tato technologie dostane zcela běžně do našich domácností.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup