Vybrat si dřevěnou garáž nebo raději přístřešek?

garáž

Potřebujete vybrat nějaké místo pro své auto, ale stále nevíte, jestli je přístřešek pro auto skutečně dobrou volbou? Případně se rozhodujete mezi výběrem dřevěné garáže, která by vám také zajistila místo na jinou techniku ​​a zahradní potřeby. Starostlivost o vaše auto je důležitá, a tak toto rozhodnutí neberte na lehkou váhu. Dřevěné garáže a přístřešky se od sebe výrazně liší, ať už svou konstrukcí, prostorem nebo možností rozlohy. Porovnání přístřešku s garáží můžete začít od samotné konstrukce, která se liší svou stavbou a krytím.

Ochrana

Přístřešek pro auto na rozdíl od garáže nedokáže překonat změny počasí a teplotní rozdíly, v garáži tak zůstane auto déle mokré. Při výběru ochrany je přístřešek pro auto dobrou a zejména spolehlivou ochranou. Dokáže skutečně ochránit před deštěm, sněhem, UV zářením, ale i kroupami. Dřevěné garáže dokážou ochránit i jinou zahradní techniku ​​nebo zahradní nábytek, který vám tak nebude muset během celého roku zůstat venku.

Prostor a rozměry

Podle typu svého vozidla můžete přizpůsobit potřebné rozměry, které by měl mít přístřešek pro auto nebo samotná garáž. K výstavbě nebudete potřebovat žádný stavební projekt nebo plán. Jediné, co budete potřebovat je volný a dostatečně velký pozemek. Ideální je, pokud budete mít na každé straně alespoň rezervu pól metru, zejména pokud vás více zajímají dřevěné garáže. Porovnání přístřešku s garáží vám tak při náš rozdílný pohled nejen na konstrukci, ale i způsob využití. Pro výběr plochy do dřevěné garáže můžete zvolit také jako podlahu dlažbu, která je vhodná k parkování a lepší manipulaci s vozidlem. Dávejte si pozor na dotýkání a tření dlažebních kostek, které nejčastěji způsobuje vlivem pohybu pneumatik po povrchu. Pokud bude dlažba špatně položena, tak by mohla také výrazně popraskat.

Pevné základy

Je jedno, zda se rozhodujete pro dřevěné garáže nebo přístřešek, v obou případech musíte věnovat pozornost povrchem a pevným základem. Základy nemůžete podcenit, protože by to mohlo ovlivnit celou stavbu. Při porovnání přístřešku s garáží můžeme rychle zjistit, že budete potřebovat rozdílné povrchy.