Zkrášlíme si domácnost

Začít by se mohlo u naprosté drobnosti. U toho, co si dáváme na stůl. Pravda, v některých domácnostech nedávají nic a jsou spokojení. Ale my máme diskutovat o hezké domácnosti, takže noviny na stole jaksi nebudeme brát v potaz. Míněny jsou samozřejmě ubrusy. A jako první můžeme vzít v potaz kulatý ubrus, který patří, hle jak nápadité, na kulatý stůl. Je pravdou, že tyto stoly slouží víceméně k náhodnému stolování, protože jsou poněkud nepraktické z hlediska skladnosti, ale to není důležité. Kulatý ubrus na ně prostě dát musíme s tím se hnout, nedá. Ne, že by tam nešel dát nějaký jiný, to ano, ale asi by to vypadalo značně podivně. Takže skutečně, na takový stůl opravdu budeme dávat ubrus, který tam patří. Bude-li tento kulatý ubrus bílý, prosvětlí nám to pokoj a vypadá to velice hezky. Jen musí být naprosto čistý a zde, přiznejme si, hospodyně čistě bílou barvou nejsou nijak nadšeny. Jenže, ono je to tak hezké, takže to nechme tak.

kulatý stůl

Nyní opustíme stolu kulaté, i když kruhové by asi bylo technologicky správnější, ale to už je jedno a podívejme se na stoly klasické. Na takové již patří ubrusy patřičně rozměrově odpovídající. Tak na stůl, který má desku ve tvaru čtverce, přijde ubrus tvaru stejného. No a na obdélníkový, světe div se, budeme dávat také obdélníkový ubrus.

obdélníkový stůl

Ten bude asi tak nejlepší. Jeho velikost pak volíme dle rozměru stolu, ubrus MUSÍ přesahovat a vůbec nevadí o něco více než méně. Jen nechte strany dolů, jak jsou, ne aby vás napadlo vzít nůžky a začít to celé stříhat dokola. Nedopadlo by to zrovna dobře. Nuže, vy si asi nyní položíte otázku, jak to, tedy poznat. Víte co? Nejlépe je nechat si poradit od odborníků. A také u nich hned ubrus nakoupit a nejen třeba onen obdélníkový ubrus, o kterém již byla řeč. A tito odborníci se zde v článku ukrývají pod každým odkazem. Jen stačí, když na některý z nich kliknete.