Začněte s patchworkem!

Patchwork patří k technikám s dlouholetou tradicí. Jednoduše řečeno, jedná se o sešívání malých, různě barevných látek, tak aby ve výsledku vytvořily zajímavé geometrické vzory. Patchworkové dekory můžete nejčastěji najít na rozměrných dekách, které mohou dobře posloužit jako přikrývky nebo jako podložky pro malé děti na hraní. Největší obliby tvorba patchworku dosáhla pravděpodobně u žen amerických osadníků, které si tuto zálibu přivezly ze své původní domoviny. Americké ženy se často scházely právě u šití takovýchto dek, kromě vzorů a látek si mohly také spolu vyměnit několik slov.
spojené kousky
Jaké pomůcky budete potřebovat?
Zejména na internetu můžete objevit specializované prodejny na patchwork. Pokud nutné pomůcky nevlastníte, můžete se poptat i v galanteriích či hobby obchodech. Co tedy budete potřebovat?
· Nůžky, případně řezací kolečko
· Jehly pro ruční šití, případně šicí stroj a jehly pro strojové šití
· Různobarevné nitě, špendlíky s hlavičkou a spínací špendlíky
· Pravítko, tužku a křídu na kreslení na látku
· Žehličku a žehlicí prkno
· Řezací podložku
označení křídou
Toto jsou základní pomůcky, bez kterých se při výrobě neobejdete. Pokud si však nejste jistí, zda Vás tato technika opravdu osloví a váháte nad pořízením všech zmíněných pomůcek, můžete si vyzkoušet vyrobit jen nějaký menší výrobek. V takovém případě si v nouzi vystačíte jen s nůžkami, klasickou jehlou, špendlíky, pravítkem, tužkou a nití.
růžové látky a nit
Jaké látky jsou pro výrobu patchworku nejvhodnější?
Vyrábějí se speciální látky s potiskem určené právě k výrobě patchworku. Opět můžete zapátrat na internetu a zjistíte, že nabídka je vskutku ohromující. Většina tvůrkyň se dostane do fáze, že neví, kterou látku si ještě dopřát a kterou ne, když jsou všechny tak nádherné. Patchworková látka by měla být ze stoprocentní bavlny, aby se snadno sešívala a udržovala. Pokud si vybíráte látky na nějaký konkrétní výrobek, myslete na to, aby se látky k sobě barevně hodily. Nejlépe vypadají kombinace jednobarevných látek s látkou s pestrým vzorem. Je dobré umět si také spočítat, kolik látky budete pro výrobu dané věci potřebovat, abyste pak při výrobě nezjistila, že vám látka nevystačí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup