Responzivní web

V současné době uživatelé internetu již neprohlíží internet pouze na svém počítači, ale využívají stále častěji i rozličná a dostupná mobilní zařízení. Webové stránky, které nejsou pro tyto mobilní zařízení vytvořené a připravené, jsou po načtení pro uživatele internetu nepřehledné a kromě toho se načítají příliš pomalu. Z tohoto důvodu je velice vhodné vytvoření responzivních, anebo mobilních webových stránek.
pc, mobil a tablet

Jednoduchost především

Zobrazování webových stránek je například na mobilním telefonu trochu odlišné. Je to z toho důvodu, že uživatele internetu při brouzdání jistě potěší i ostré obrázky a veliké množství informací. Avšak pokud si uživatelé prohlížejí webové stránky v mobilním telefonu, uvítají spíše jednoduché prohlížení webové stránky a veliká tlačítka na nich. Na ty je možné totiž kliknout velice snadno již na první pokus. Proto je třeba přizpůsobit vzhled webových stránek moderním trendům tím, že si vytvoříme mobilní web.
schůzka venku

Mobilní web

Mobilní verze webových stránek má tedy zjednodušený obsah. Jsou to v podstatě oddělené webové stránky, které zobrazují zjednodušený obsah pro pohodlné prohlížení uživatelů internetu, ať už v tabletu, nebo smartphonu. Díky menšímu obsahu webových stránek se potom tento mobilní web načítá mnohem rychleji, než klasické webové stránky, které povětšinou obsahují veliké množství obrázků. Mobilní webové stránky mají rovněž tyto výhody:

o snadné ovládání na mobilních telefonech
o menší objem přenášených dat
o mnohem rychlejší načítání
o možnost přizpůsobit jakýkoliv obsah
Mezi nevýhody mobilních webových stránek patří však omezení množství informací, které jsou na webu zobrazené, ale i méně textu a funkcí, což snižuje možnosti optimalizace pro internetové vyhledávače.

Responzivní web

Pokud se jedná o responzivní webové stránky, ty posouvají jejich prohlížení ještě o něco dál. Pokud se totiž při prohlížení webových stránek mění velikost displeje, u responzivního webu se jeho jednotlivé části přeskládají, aby se dal snadno prohlížet v mobilu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup