Španělsko, jedinečná země pro cestování

Když se řekne Hispánie, historikům se vybaví Vizigóti nebo Punové. Památek na dávnou minulost zde ale zbylo i po kastilských králích nebo granadských emírech víc než dost, dovolená právě ve Španělsku tedy může být zajímavá i pro milovníky dávnověku, stejně jako těch, kteří si oblíbili sluncem zalité pláže a resorty plné odpočinku. Kdo by odolal tolika možnostem? Když se k tomu navíc přidá dobré jídlo, snad ani není co řešit. Příští dovolená bude zkrátka někde pod Pyrenejemi…

Madrid-2-min

Krásně je tady vlastně po celý rok

Zajet si na dovolenou do těchto končin světa neznamená omezovat se jen na některé měsíce. Totiž, když se řekne Španělsko, okamžitě se vám jistě vybaví krajina plná slunce. Bez ohledu na to, jestli půjde o centrální část země, Katalánsko, Baskický region nebo Andalusii, kde se olivový olej stáčí doslova po hektolitrech. Takže, kde začneme s představováním zajímavých míst? Třeba v hlavním městě?
Madrid je symbolem už po generace, i když důležitějším městem pod vládou kastilské koruny bývalo například Toledo. Nejde přitom jen o samotné město s královským palácem nebo katedrálou Panny Marie Almudenské, nýbrž i perlu nad perly v podobě El Escorialu, nesmrtelného památníku slávy Filipa II., jenž takto investoval mnoho z amerického zlata. Vznikla nádherná stavba, jíž obdivuje celý svět, ale společně s výpravou Armady totéž znamenalo obrovský problém pro státní pokladnu. Budete si chtít před cestou vlakem do těchto míst trochu odpočinout? Nabízí se El Retiro Park, v němž stromořadí roste už prakticky čtyři staletí.

avila

Chcete si připomenout středověkou slávu?

Ve Španělsku je ale mnoho dalších krásných míst, dokladem je například Avila. Městské hradby ještě pamatují středověk a dochovaly se prakticky v celé své kráse, což je vlastně i na Španělsko skutečný unikát. Devítka bran s třímetrovou šířkou, vinoucí se po délce dvou a půl kilometru. Co z toho plyne? Jistě, historické jádro bylo chráněno opravdu špičkově. V Avile je navíc krásná gotická katedrála, nezapomeňte na ni!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup