Proč už mají v obchodech vánoční atmosféru?

Vidíme to, kamkoliv přijdeme. Ještě před pár dny jsme viděli všude dýně a strašidelné kostýmy, nyní na nás vesele svítí vánoční ozdoby. Možná se to zdá na začátku listopadu poněkud brzy, ale obchodní řetězce k tomu mají svůj důvod.

Tím jsou samozřejmě peníze. Vánoční atmosféra v nás podněcuje chuť nakupovat, neboť Vánoce máme spojeny s dárky. Různé dekorace a ozdoby nás zase lákají k tomu, abychom si je koupili, neboť naaranžované vypadají tak pěkně. Co na tom, že jich máme doma plnou krabici.

vánočně dekorovaná ulice v noci

Ovšem není to jediný důvod. Obchody totiž dobře vědí, že jedněmi z nejdůležitějších zákazníků jsou děti. Ty totiž dokážou své rodiče přesvědčit ke koupi i těch věcí, kterých by si jinak ani nevšimli. A které dítě odolá blýskavým ozdobám či svítícím řetězům?

A právě děti jsou hlavním důvodem, proč je všude tolik bonbónů a sladkostí. Přece je třeba koupit něco na Mikuláše, a to nejen pro naše děti. Neteř se synovcem přijedou na návštěvu, tak jim taky musíme něco dát… a sladkosti jsou taková bezpečná volba.

Často se také stane, že bonbóny, určené původně k Mikuláši, si děťátko vyžádá už dřív. Je tedy třeba koupit další. Z toho mají samozřejmě radost výrobci právě těchto sladkostí. Jelikož u nás je zvykem dávat k Mikuláši právě sladkosti, mají z toho poměrně velký profit. A pokud své výrobky ještě zabalí do blýskavého obalu či obalu s oblíbenou kreslenou postavičkou, což přiláká pozornost dětí, mají o zisky postaráno.

řada vánočních čokoládových figurek

Proto je důležité zachovávat v této době chladnou hlavu a mít na paměti, že obchody se jen snaží vydělat co nejvíce peněz na Vánoční náladě. Ano, ta lucernička možná vypadá hezky, ale opravdu ji potřebujeme? Nemáme podobné dekorace už dávno doma? A není navíc poněkud brzy?

Jednu dobrou věc v celém tom bláznění ale najít můžeme. Výzdoba nám totiž připomíná, že je nejvyšší čas dokoupit poslední dárky dřív, než bude pozdě. A řekněme si to na rovinu, ty sladkosti se na Mikuláše opravdu hodí.

Proto nezavrhujme obchody, které se pouze snaží zvýšit svůj zisk, a raději toho využijme k nákupu věcí, které potřebujeme, nebo se mohou hodit. Ona totiž i ta ozdoba na stromeček může být opravdu užitečná, zvlášť pokud máte děti a při každém zdobení stromečku o nějakou tu ozdůbku přijdete.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup