Proč tak často najdeme na firemních webech sekci „O nás“?

V dnešní době lidé tráví čím dál více času na internetu. Dalo by se téměř bez nadsázky říci, že nežijeme již jen v reálném světě, nýbrž i v tom virtuálním. Pomocí internetu se bavíme se svými příbuznými i přáteli, seznamujeme se s novými lidmi, sledujeme filmy či seriály, nakupujeme a mnoho dalších věcí.

Tento trend samozřejmě nezůstal bez povšimnutí podnikatelů. Ti se rozhodli novou platformu využít ke svému prospěchu. Co to znamená? Jednoduše řečeno, začali internet využívat k získávání nových zákazníků. Zde umisťují své reklamy, komunikují s klienty i prodávají.

blog2

Nelze se tedy divit, že dnes má prakticky každá firma, bez ohledu na svou velikost, vlastní internetovou stránku. Je to jen pochopitelné, když vezmeme v úvahu, že lidé si informace o tom, co je zajímá, dnes hledají právě na internetu.

Aby však byl tento web úspěšný a plnil svou funkci, je potřeba, aby splňoval určitý standard. Tím hlavním požadavkem pak je, aby zde návštěvník našel veškeré informace, které jej mohou zajímat, od ceníku přes kontakt po otvírací dobu, v případě, že má daná firma kamennou pobočku.

Jednou ze sekcí, které zde najdeme, je pak oddíl s názvem „O nás“. Zde se obvykle dozvíme, čím přesně se firma zabývá, i její stručnou historii. Často zde také najdeme největší úspěchy, jako jsou nejrůznější ocenění, či nejzajímavější klienty.

kontakt1

Samozřejmě se můžeme ptát, proč je zrovna tato sekce důležitá. Přeci jen, k nákupu zákazník nic z toho vědět nepotřebuje. K čemu tedy slouží?

Jednoduše řečeno, jejím cílem je přesvědčit návštěvníka, že právě tato firma je ta pravá. Že se jedná o skutečně seriózní podnik, který se může pochlubit výsledky. Zkrátka a jednoduše, má přimět zákazníka, aby jí dal přednost před konkurencí tím, že zvýší jeho důvěru v danou firmu.

Samozřejmě ne vždy tento postup bude fungovat. Najde se mnoho lidí, kteří se řídí pouze cenou, bez ohledu na to, od koho dané zboží je. U části lidí však efekt viditelný je. A nesmíme zapomenout, že pro podnikatele je každá koruna dobrá.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup