Dovolená ve Slovinsku

Slovinsko je zemí velmi krásnou, zajímavou a rozmanitou. Je místem, kde se nudit nebudete. A jen pár dní vám tu jisto jistě stačit nebude. Pokud tedy hledáte tip na léto, pak je dovolená ve Slovinsku skvělou volbou pro pár, partu přátel i celou rodinu.

údolí soči

Co vám tato země může nabídnout
Tato země nadchne snad každého. Protože pro všechny se tu najde něco. Ať už to je krásná příroda, hory a moře lákající v létě nebo skiareály a sjezdovky vábící turisty během zimního období. Na své si tu přijdou i milovníci historických památek a zajímavých míst. Milovníci přírody si mohou užít procházku kolem některého z místních jezer nebo podniknout vysokohorskou túru.

Hurá k moři, aneb oblíbená přímořská letoviska
Ti, co pak preferují spíše odpočinek rádi v letních měsících využijí Jaderské moře, které právě Slovinsko omývá. Mezi oblíbená přímořská letoviska se řadí třeba Piran, Portorož, Koper nebo Izola. Tato dovolená u moře je mezi českými turisty velmi oblíbená, a to především pro svoji dostupnost, a to jak finanční, tak i co se vzdálenosti týče.
A jaká místa byste si rozhodně neměli nechat ujít?

hrad bled

Zajímavá místa, která určitě stojí za návštěvu
Pokud se vydáte na Slovinsko, rozhodně byste neměli vynechat tato oblíbená místa. Jedním z nich je Údolí Soči. Toto údolí se vine kolem smaragdově zbarvené řeky a je místem jako stvořeným nejen pro vodáky, ale také pro milovníky turistiky a historie.

Chladnými vás nenechá úchvatné Bohinjské jezero. To se nachází v horském ledovcovém údolí a je skvělým místem pro podnikání skvělých výletů. Mezi jedno z nejnavštěvovanějších míst se také řadí pohádkově krásné jezero Bled.
Ti, co mají rádi kouzelné a malebné vesničky, by neměli vynechat Triglavský národní park a vesničku Trenta.
Dovolenou v této oblasti si určitě velmi užijete, ať už s průvodcem nebo sami na vlastní pěst.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup