Předzahrádka může být také upravená

Předzahrádka v mnoha případech patří mezi opomíjená místa, patřící k rodinnému domu. Většinou jde totiž o menší kus zahrady, na kterém netrávíme příliš mnoho času. Předzahrádka téměř vždy sousedí s chodníkem. Nejčastěji slouží jako vstup do domu nebo parkovací místo pro vozidlo. Přesto bychom měli na předzahrádku dbát a vhodně ji upravit. Potěší nejen oko kolemjdoucích, ale ovlivní celkový vzhled vstupu do domu.
zahradní rostlina
Pokud o blízký kontakt s kolemjdoucími nestojíte, můžete opatřit předzahrádku vkusným oplocením a branou nebo plotem živým, který zabrání zvídavým pohledům a zároveň vám poslouží jako protihluková a protiprašná bariéra.
Přesto se najde velká většina majitelů, kteří se upravenou předzahrádkou rádi pochlubí.
Jak můžeme předzahrádku vkusně upravit?
Především by alespoň částečně měla vhodně vizuálně zapadat ke stylu domu a ostatním částem zahrady. Styl předzahrádky by měl také odpovídat tomu, zda bydlíte na vesnici nebo v městské zástavbě. Nezapomínejte, že tento kus zahrady bude to první, co spatříte při vchodu do domu. Načerpat nějakou inspiraci bychom mohli například z upravených anglických zahrad nebo z časopisů o zahradě.
květiny před domem
Určitě byste měli začít s výběrem vhodného oplocení. Kamenná zídka doplněná dřevěným plotem nebo vkusně tepanou mříží, bude už sama o sobě působit hezkým dojmem. Umístíte-li nad vchodovou brankou treláž, po které se budou pnout růže, klematisy nebo vistárie, získáte téměř pohádkový vstup do domu.
Při osazování předzahrádky rostlinami přihlédněte k velikosti pozemku. Na menších plochách nebudou působit hezky velké a vzrostlé keře. Naopak skalka nebo méně vzrůstné rostliny, vzhled malé zahrádky opticky zvětší. Po ploše můžete rozmístit i několik květináčů.
Naopak máte-li k dispozici větší kus půdy, ozdobou určitě bude vzrostlý rododendron nebo jiná okrasná dřevina.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup