Moderní svářečky doplňují estetické a praktické kukly

Jestliže plánujete vybavit si dílnu, pak budete s největší pravděpodobností uvažovat také o pořízení vhodné svářečky. Jednou z nejvíce využívaných technologií je svářečka CO2. Jedná se v podstatě o univerzální řešení pro mnoho situací.

  • Pokud se má jednat o svářečku, která není náročná na ovládání a je tedy vhodná i pro méně zkušeného člověka nebo přímo začátečníka, pak hledejte techniku, která se skrývá pod označením MMA.

svářečka co2

Tyto svářečky pracují na principu svařování obalovanou elektrodou. Výhodou je, že není nutné mít bombu s plynem a svářečka je navíc díky své nízké hmotnosti skladná a manipulace s ní není nikterak náročná.

Kde najdou uplatnění svářečky MIG/MAG

V kategorii CO2 svářečka najdete svařovací techniku MIG/MAG. Ta je vhodná i v případě svařování tenčích plechů. Oceníte také estetické hledisko. Výsledný svár totiž není pokrytý struskou.

  • Tato svářečka nachází své uplatnění především v autoservisech nebo u domácích kutilů, kteří jsou schopni svůj vůz opravit svépomocí.
  • Svářečky MIG/MAG jsou ideálním pomocníkem kupříkladu při svařování karosérií.

co2 svářečka
Za nevýhodu se může považovat vyšší hmotnost a také nutnost plynové bomby. Pro svařování oceli, nerezu a hliníku je určena svařovací technika TIG. V tomto případě se svařuje neodtavitelnou elektrodou z wolframu v ochranné atmosféře. Velkou proměnou nejen v technickém řešení, ale také z estetického hlediska, prošly také kukly na sváření. Ty mohou mít celou řadu podob. Už to nejsou nevzhledné a neforemné kukly, ale spíše svým vzhledem připomínají motocyklovou přílbu. Velice oblíbená je například stmívací svářecí kukla, která disponuje obřím průzorem a průhledem. Velkou výhodou je nezkreslené vidění. Do kukly lze také vložit dioptrická skla.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup