Kvalita na památku

Fotoaparát nám dělá společnost již pěknou řádku let. Je fakt, že jsme se ve vývoji posunuli obrovský kus kupředu a camera obscura se již skutečně vyskytuje jen v muzeích. Také vyvolávání fotek a vůbec velikost fotoaparátu a jeho obsluha prošla obrovským vývojem, a jak se zdá, nemá to zatím konce. Foťákem je dnes vybaven snad každý mobilní telefon a proto, fotíme a fotíme, ale nevyvoláváme, neboť umisťujeme na Instagram a Facebook a posíláme fotky mailem a ukládáme na hard disky. Jenže, takto fotit dokáže opravdu každý a fotky většinou nemají ani valnou hodnotu a kvalitu, ani pro nás časem nejsou nijak důležité. Nastávají však v průběhu našich životů okamžiky, které chceme skutečně zvěčnit do podoby co nejdokonalejší a chceme na ně po celý život vzpomínat. Ano, jedná se o svatby, hostiny, promoce, narození dětí a podobně. Tyto situace nenecháme zapomenuty v počítačích, chceme je mít nejlépe na očích, v rámečcích, fotoalbech, někdy je i rádi věnujeme.
obrazovka fotoaparátu
Pro tyto příležitosti je vhodné najmout si profesionálního fotografa. I když si o sobě často myslíme, jak nejsme umělecky založeni a, že vyfotit slavnostní okamžik je přece brnkačka, někdy se hodí přenechat práci odborníkům a slavnostní chvíle, kterých jsme přímo účastni, si vychutnat tak, jak se to sluší. Fotograf má mimo jiné veškeré profesionální vybavení a nepřekvapí ho ani nepřízeň počasí, nebo umělé osvětlení či přítmí. Fotografie pak vypadají vždy dobře a zachytí to správné kouzlo okamžiku.

Fotograf má zkušenosti s různými příležitostmi a typy fotografií, takže vás navede, jak se správně postavit, zkombinuje různé pozice a scenérie tak, aby byly fotky co nejrozmanitější. Zachytí jak přirozené momentky, tak i různé tematické pózy, a portréty. Vybere zajímavé a vhodné pozadí a často i doporučí prostředí, které je příjemné a vhodné pro pořízení fotografií. Zejména u svateb je velmi oblíbené focení v přírodě a fotografové již mají svá oblíbená místa a ví, kde lze pořídit kvalitní a krásné fotky.
svatební fotograf
K dalším výhodám focení s profesionálním fotografem patří bezesporu focení v ateliéru. Ten dokáže fotograf také přizpůsobit k účelu focení. V ateliérech pak vznikají nejen krásné portrétové fotografie, ale například úžasné fotky novorozených dětí. Není však neobvyklé, že vás fotograf navštíví také ve vašem bytě či domě a vytvoří se tím fotografie z vašeho přirozeného prostředí.
Fotograf jako profesionál je určitě trefa do černého při každé slavnostní příležitosti. Vyplatí se mít na něj dopředu reference nebo si na jeho internetových stránkách prohlédnout jeho dřívější práce. Před svatbou často páry volí takzvané focení na zkoušku, kdy si s fotografem ujasní spoustu věcí, ví dopředu, jak fotograf pracuje, jaký je osobně a zda jim bude vyhovovat i v jejich slavnostní den.