Kryptoměny u brokera Plus500

Obchodování kryptoměn pomocí CFD má řadu výhod. Nepotřebujete například virtuální peněženku, protože nekupujete reálné kryptoměny. U CFD pouze tipujete, jestli cena vybrané kryptoměny vzroste nebo klesne. Při obchodování se běžně využívá finanční páka 1:2, která zisky (ale bohužel i případné ztráty) zdvojnásobí. Tou největší výhodou jsou ovšem krátké obchodní pozice, díky kterým lze vydělat i v situacích, kdy hodnota kryptoměny klesá. CFD je zkrátka ideální nástroj pro obchodníky a spekulanty, kteří chtějí využít volatilní trh kryptoměn.

burza cenných papírů

Plus500 jako průkopník kryptoměnových CFD

Obchodování kryptoměn přes CFD dnes podporuje většina CFD brokerů. Každý broker ovšem nabízí jiné kryptoměny a liší se také sazebníky poplatků. Navzdory tomu, že se brokeři snaží držet krok s konkurencí, tak v případě kryptoměn jsou rozdíly mnohdy i propastné. Jednu z nejlepších nabídek má v současné době broker Plus500, u kterého lze kryptoměnové CFD obchodovat od roku 2013. Broker Plus500 byl mimochodem první na světě, kdo představil CFD na Bitcoin.
Pojďme si nyní ukázat, jak je na tom Plus500 ve srovnání s konkurencí. V portfoliu broker nabízí asi 10 různých kryptoměn včetně kryptoměnového indexu Crypto10. Poplatkem je spread, který je 0,5 % u Bitcoinu. U ostatních kryptoměn je spread vyšší, avšak obvykle nepřesahuje 1 %.

světová ekonomika

Jak je na tom konkurence?

Pro srovnání jsme vybrali 3 konkurenční a regulované brokery, kteří mají velmi silné postavení na českém trhu. První z nich, společnost eToro, nabízí 6 různých kryptoměn. Poplatek je asi 0,8 % u Bitcoinu a až dvojnásobek u ostatních kryptoměn. Šest různých kryptoměn nabízí také společnost XTB. U XTB jsou srovnatelné také poplatky, které začínají na 1 % pro Bitcoin a na 2 % pro ostatní virtuální měny. Rozdíly ovšem mohou být mnohem výraznější. Například klienti IQ Option mají k dispozici téměř 2 desítky kryptoměnových titulů, avšak na úkor vysokých poplatků (od 3 % pro Bitcoin). U některých titulů si broker účtuje spread přes 10 %. Což je ve srovnání s brokerem Plus500 opravdu hodně.
Je zajímavé, že například u měn, komodit nebo akcií bývají rozdíly spíše zanedbatelné. Jak je ale vidět, tak při obchodování kryptoměn má výběr brokera opravdu smysl.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup