Zahrada k odpočinku


Krásná zahrada vyžaduje nemalou údržbu a pokud je větších rozměrů, není to práce pro jednoho člověka, ale pro celou rodinu. A výsledkem práce bychom se neměli jen chlubit návštěvám, ale především si na zahradě užívat zasloužilý odpočinek a k tomu je třeba si vytvořit příjemné a pohodlné zázemí.

Tuto možnost nám nabízí například zahradní pergola a pro její stavbu nemusí být v rodině tesař nebo truhlář, ale stačí průměrně zdatný kutil a potom je vše jednoduché.

Celý pracovní postup je snadný a bude realizovaný během několika dnů.

pergola

❶ Pro umístění zahradní pergoly potřebujete kus rovného a zpevněného terénu. Zahradní pergola může stát přímo u obvodové zdi domu, nebo může stát samostatně, ale jako možnost ji užívat co nejčastěji, by měla být v místě, kde nefouká, kam se neopírá polední slunce a místo musí být také dobře přístupné. Pokud si uděláte pod pergolou posezení pro hosty a rodinu, mělo by se počítat s tím, že se tam budou nosit věci (občerstvení, hračky atd.), proto je praktické, když je pergola u domu.

❷ Pokud už máte vybrané místo, dobře ho změřte a přizpůsobte velikost pergoly místu, kde bude stát. V katalogu výrobce a prodejce si na webových stránkách vyberete takovou pergolu, která vám bude rozměrově vyhovovat a objednáte ji. Pokud máte nejasnosti, kontaktujte prodejce po telefonu nebo emailem. Obratem obdržíte pokyny k zaplacení a informaci, kdy zboží až do domu dostanete.

pergola1

❸ Teď vás čeká ta zábavná část akce. Pergolu dostanete vyrobenou a s kompletním spojovacím materiálem a na vás je, sestavit ji podle jednoduchého návodu. Všechny dřevěné části produktu jsou ošetřeny ekologickým ochranným prostředkem tlakovou metodou, takže se nemusíte bát, že vám stavba nevydrží dost dlouho. Dřevo stačí natřít, podle vkusu a aby zapadlo do okolního prostředí.

❹ Po smontování stavby si můžete okolí ozdobit dřevěnými truhlíky, u trámů pergoly vysadit plazivé rostliny, kterých je velké množství. Někdo upřednostní pnoucí růže, jiný třeba hroznové víno. Ve stejném stylu vyrobené pergoly si můžete obstarat třeba zástěnu nebo dřevěný plot, aby jste pro odpočinek měli dostatečné soukromí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup