S betonovým plotem zakryjete škaredý výhled


O betonových plotech se všeobecně ví, že nahrazují klasické cihlové zdivo. Můžete je umístit i tam, kam se cihlová zeď nehodí nebo se tu nedá postavit vzhledem k nedostatku místa v půdorysném profilu. Navíc se zeď z cihel staví poměrně dlouho a je nutné pro ni připravit podloží – vyhloubit souvislou základovou jámu a vylít ji betonem. U betonových plotů v Pardubicích i kdekoli jinde postačí pouze zabetonovat v dvoumetrových rozestupech betonové sloupky, nechat základový beton vytvrdnout a vsunout mezi jejich drážky tenké ploché panely.

květina u zdi

Otázkou také je, kam vlastně tento typ oplocení umístit. Můžete se s ním docela často setkat u rodinných domů, parkovišť, průmyslových areálů nebo zemědělských objektů a své místo nachází i tam, kde byste jej možná neočekávali – na rekreačních chatách.

kamenná zídka

Chatové oblasti bývají velmi malebné, jsou rozmístěné třeba podél řek a počítá se s tím, že tu majitelé chat budou oplocovat parcely živým plotem, dřevěným nízkým plůtkem nebo pletivem, aby si zajistili dobrý výhled do okolí. Jenže ne všude je výhled tak zajímavý, že by stál za pozornost, někde je nutné naopak zajistit více soukromí a namísto výhledu umístit něco vysokého, co bude vypadat mnohem lépe, než pohled na kompost, slepičí kurník, obecní skládku, kontejnery na tříděný odpad, polorozpadlou kůlnu u sousedů a podobné prostory a stavby.

A právě tam má své místo betonové oplocení. Lze jej vztyčit až do výšky 250 cm, horní část je možné doplnit dřevem a i samotný plot lze nechat popínat pnoucími rostlinami, předsadit před něj truhlíky s květinami či skalničky anebo tu zasadit okrasné dřeviny. Beton vám tu pak poslouží i pro posezení na terase se zahradním nábytkem. Takto vám tu může s minimálními nároky na údržbu sloužit i několik desítek let, životnost betonových plotů se odhaduje zhruba na čtyřicet let.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup