Riziko půjčování si

Zadluženost

Je lákavé když nemáme potřebné finance na něco co chceme jít a půjčit si je. Přeci jen společností na našem trhu, které tyto služby poskytují je mnoho, a navíc řada z nich láká na své služby pomocí reklamy, která nám dává dojem, že půjčka je rozumné řešení. Ono tomu tak úplně však není.

finanční poradenství

Půjčením sice finance získáme k okamžité spotřebě, ovšem zavazujeme se tím do budoucna, protože podepíšeme smlouvu, která udává různé podmínky. Když už si půjčku bereme, tak by to nemělo být na věci, bez kterých se obejdeme jako je drahá dovolená, a navíc si musíme pečlivě pročíst tyto podmínky a kolik při řádném splácení ve výsledku zaplatíme. Mnoho lidí pro půjčku míří do své banky, protože riziko, že je zde budou chtít natáhnout je mnohem nižší, než když natrefíme na nějakého nedůvěryhodného poskytovatele. Ono není dobré půjčovat ani přátelům, protože když peníze následně nemají nazpět nebo je vrátit nechtějí, tak to kazí vztahy.

Dlouhodobá půjčka

Do této kategorie můžeme zařadit hypotéky, protože ty se běžně splácí i deštíky let a vzít si takovou půjčku je pochopitelné, protože slouží k pořízení našeho vlastního bydlení. Potíž je v tom, že během tak dlouhého období se může přihodit řada událostí. Ty můžou být z naší strany, což oznámené, že budeme mít třeba nečekané výdaje či nás vyhodí z práce, nebo se změní ekonomická situace. Pro všechny případy je potřeba být v době splácení hypotéky obezřetný a mít na účtu vždy dostatečnou finanční rezervu.

předání peněz

Rozmyslet bychom si měli dobu fixace, protože sice čím je delší, tím vyšší úrok budeme mít. Ale když doba fixace skončí, tak se nám úrok může o dost zvednout, což je rozhodně nepříjemné překvapení zejména pro domácnosti s napjatým měsíčním rozpočtem, protože budou muset řešit navýšení měsíční splátky. Některé se totiž můžou dostat do potíží, protože přeci jen s částkami to dost zahýbe. I hypotéka může někomu zlomit vaz Hypoteka-bez-registru.