Průšvihy při stěhování

Mistryně světa v moderní gymnastice z roku 1979 Daniela Bošanská o sobě prohlásila v rozhovoru pro časopis Sedmička pionýrů, že je „průšvihářka“. Když se něco prošvihne ve sportu či v osobním životě, může to být tragédie na celý život a k velmi podobným závěrům lze dospět i při průšvizích při stěhování.

krabice na stěhování

Podceníte balení a přepravu rostlin – rostliny http://www.akvarijni.cz/rostliny.htm jsou živí tvorové a musíte s nimi zacházet velmi citlivě. Každé se věnujte individuálně, označte si, jak byla rostlina umístěna vůči světovým stranám, dbejte o správnou zálivku, nevystavujte rostliny přímému slunci, příliš vysokým i nízkým teplotám a důkladně je také zabalte. Stěhovací firma stěhování bytů v Praze by o rostlinách měla vědět, aby je umístila ve vozidle na zvláštní místo. Výjimečnou pozornost vyžadují zejména vzrostlé kusy, např. palmy, a máte-li nějaké doma, dejte to stěhovákům na vědomí předem.

papírový karton

Domácí zvířata – podobnou péči si zaslouží domácí zvířata, se psy je to relativně snadné, ale velmi obtížně mohou snášet přestěhování hlavně kočky. Nejprve si o tom něco nastudujte z odborných zdrojů na Internetu a případně se poraďte i s veterinářem.

Děti a senioři – zejména děti školního věku a lidé ve věku důchodovém mohou velmi špatně snášet přemístění do jiného města. Stěhování v rámci městské aglomerace jim obvykle nevadí, protože to budou mít sice dál k jejich kamarádům, ale ne zas tak daleko, aby se nemohli navštěvovat. Stěhování na opačný konec republiky však mohou nést tak těžce, že někdy sáhnou po láhvi alkoholu nebo neúměrnému množství sedativ. Děti to zas může zablokovat a způsobit jim zdravotní potíže i v dalším životě. Toto rozhodně nepodceňujte a věnujte těmto členům rodiny maximum času, diskutujte s nimi, nabídněte jim náhradní program, vysvětlujte důvody stěhování a pomozte jim najít na novém působišti nové přátele.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup