Náramky plné energie


Kameny se skutečny využívají k výrobě drobnějších šperků, jimiž jsou náušnice, prsteny, ale hodí se skvěle i na ruku v podobě náramku nebo velmi zajímavé jsou i náhrdelníky či řetízky se vsazenými kameny. Jedním z takových zajímavých a specifických šperků je například náramek Ametyst. Mimochodem právě Ametyst je jedním z nejznámějších a nejpopulárnějších drahokamů, které se na tuto ruční a originální výrobu používá. Ono není divu, protože z velké části za to může jeho krásná fialová barva, která má různé odstíny a přirozeně u jeho unikátní energetické vlastnosti.

ametyst náramek

Zajímavý kámen

Ametyst je typickým zástupcem skupiny minerálů křemene, které jsou obvykle více nebo méně porézní a mají křehký lom. Jeho barva není náhodná, ale je způsobena přítomností železných iontů ve struktuře minerálu. Nejčastěji tvoří nějakou krystalickou formu, která má různé a zajímavé tvary.

Co se týče energetických vlastností, tak je mu přisuzováno hned několik zásluh. Věří se, že ametyst má schopnost uklidnit mysl a podporovat relaxaci. Je považován za symbol klidu a harmonie. Není divu, že ten kdo například hledá životní rovnováhu, tak velmi rád sáhne po takovém šperku a právě náramek Ametyst je tím pravým pro ně. A mimochodem, kdo by nechtěl v této uspěchané době odbourat tak jednoduše stres a napětí. Navíc se o něm traduje, že má údajnou schopnost chránit a vyčistit energetické pole, kde se majitel tohoto skvostu nachází. Odstraněním negativní energie se mnohé také výrazně zlepší.

chevron

Elegantní doplněk

Pokud se ovšem přesuneme do praktické části, tak bezpochyby patří mezi šperky, které se velmi dobře nosí, jsou příjemným a elegantním doplňkem. Náramek lze například nosit pořád a nemusíte rozlišovat běžné nebo slavnostnější příležitost, ten vás totiž nezklame. Fialová barva kamenů dodává náramku sofistikovaný a luxusní vzhled. Náramky jsou dokonce velmi vhodným dárkem ke každému výročí.