Moderní matrace pro pohodlný spánek

Každý z nás jistě ví, že rozhodně není dobré podceňovat kvalitu spánku. Ta je závislá především na vhodně vybrané matraci. Při jejím výběru se vám může na první pohled zdát, že je velice složité se v jednotlivých typech orientovat. Pokud nevíte, podle jakého klíče se dá zvolit ta nejvhodnější matrace do postele, pak se můžete zaměřit na několik zásadních bodů.

  • Prvním z nich je její tuhost.
    • Tu vybíráme podle váhy konkrétního uživatele.
    • Zde platí pravidlo, že čím vyšší váha nocležníka, tím by měla být matrace tužší.

matrace na prodej

Kvalitní prodejce nabízí svým zákazníkům možnost si matraci vyzkoušet. Kromě tuhosti je také vhodné zaměřit svou pozornost na výběr materiálu. Výrobce matrací nabízí hned několik variant, ze kterých si každý zcela jistě vybere to pravé. Pro lepší rozložení váhy a pro dokonalý komfort jsou vhodné taštičkové matrace, které jsou vylepšením pružinové varianty. Technologicky je tato matrace řešena tak, že má každá pružina své samostatné pouzdro.

Které matrace jsou nejoblíbenější?

Velké oblibě se těší pěnové matrace, které jsou vyrobené z různých druhů pěnových materiálů. Těch je v současné době k dispozici výrobcům skutečně velké množství. Každý z těchto materiálů má své specifické vlastnosti, a proto je možné vybrat si z nich přesně na míru svým požadavkům. Obchody a e-shopy, jejichž hlavní činností je prodej matrací, uvádějí, že jsou jejich zákazníci velice spokojeni především se dvěma typy matrací.

matrace 1+1

  1. Sendvičové matrace– vyráběné kombinací různých druhů pěn. Tím pádem se zvyšuje nejen celkové pohodlí nocležníka, ale také životnost samotné matrace.
  2. Oboustranné matrace– jsou určené pro náročné uživatele. Tyto matrace jsou tvořeny několika vrstvami tak, aby měla každá strana matrace jiný stupeň tvrdosti. Tím pádem je možné tvrdost matrace střídat podle potřeby pouze jejím otočením.