Kultura do vínku


Pokud máte rádi cestování a rádi poznáváte různé kulturní památky, tak léto je ideální pro toto rozhodnutí. A nemusíte ani cestovat do zahraničí, protože mnoho překrásných míst, s doslova kulturními skvosty, jsou u nás doma.

Zvyšující se pracovní tempo každodenního života, které je provázeno uspěchaností, stresem a určitou nervozitou, to chce jednou za čas pořádnou změnu. Nejenom delší dovolená, ale i krátký výlet, který bude spojený s procházkou v přírodě, prohlídka krásných míst s kulturními památkami, to vše nás může doslova „nakopnout“.
mariánský sloup v Třeboni

Internet nám nabízí nepřeberné množství různých tipů na výlety. Ale stává se i to, že se při tak velkém výběru nemůžete rozhodnout. Možná vás zaujme jedna nabídka, která se týká jednoho zajímavého místa v naší republice.

Jižní Čechy a Třeboňsko jsou známé nejenom nádhernými rybníky, které před více jak 400 lety vytvořil slavný rytíř-regent Jakub Krčín z Jelčan a Sedlčan. Toto nádherné vodní dílo patří po staletí svým původem mezi potoční a říční. Pyšní se velkolepou pevnou a stabilní hrází, kterou stále lemují staleté duby. Později, na přelomu 19. a 20. století zakládal na Třeboňsku moderní rybníkářství Josef Šusta. Pod jeho vedením bylo vše důmyslně vědecky promyšleno. Věnoval se samozřejmé i chovu ryb. Rybníky na Třeboňsku jsou doslova skvosty. Jsou důmyslně rozděleny podle stádia vývoje ryb – třecí, výtažné a kaprové. Jsou zde hluboké rybníky s tůněmi, tak zvané komorní. A nezbytné jsou sádky. Okolo rybníků jsou vybudovány chodníky jak pro pěší turistiku, tak cyklostezky. Překrásných míst ke koupání je mnoho a nudisti si též přijdou na své. 
výlov rybníka

Město Třeboň není velké, je upravené a celkově působí velmi přívětivě. Krásný renesanční zámek, nádherně upravené zahrady a parky vás pohladí na duši. Lázně v Třeboni jsou vyhlášené pro uzdravení pohybového ústrojí. Nabízejí celoročně svým hostům příjemné wellness pobyty, po kterých se budete cítit určitě báječně. A co se týká piva – tak vaření piva v Třeboni začalo ve středověku v roku 1379. Milovníci piva si přijdou určitě na své. Značka piva Bohemia Regent se vaří v rodinném pivovaru Regent, který nabízí pro zájemce zajímavou prohlídku pivovaru.

Bez přehánění – Třeboňsko se vším všudy, jak kulturou, tak nádhernou vodní krajinou – to je dar, který nám do vínku dali naši předkové.