Kdy přichází ten správný čas na hypotéku?

Velké životní plány si povětšinou žádají i potřebný obnos peněz na jejich realizaci. Jen málokdo má ale takový obnos peněz schovaný doma pod matrací. I z tohoto důvodu jsou hypoteční úvěry stále oblíbenější. Chcete si pořídit vlastní bydlení, cestovat nebo třeba studovat za hranicemi naší malé země? Není nic jednoduššího, než požádat banku o potřebný obnos peněz.

Nové bydlení

Možná vás nepřekvapí, že jsou to právě hypoteční úvěry, které se v České republice těší největší oblibě. Tvoří přibližně 50% všech schválených úvěrů. Jenže s narůstající inflací se podmínky pro získání hypotéky razantně zpřísnily. Bohužel už dávno neplatí, že hypotéku získá každý, kdo o ni přijde požádat. Jak získat tu nejlevnější hypotéku?

Základem je plnoletost

O hypotéku je možné požádat již po dovršení plnoletosti, nejvyšší věková hranice pak zákonem nijak blíže stanovená není. Je v tom ale jeden háček, krom věku žadatele je důležitá i finanční minulost. Tu bude mít čerstvě plnoletý žadatel s největší pravděpodobností minimální. Jako ideální věk banky považují věk kolem 30, kdy má žadatel již potřebnou finanční minulost, stabilní zaměstnání a tudíž i nejlepší předpoklady, aby úvěr bez větších problémů splácel. S přibývajícím věkem se pak logicky vyhlídky na úvěr snižují. Pokud tedy chcete mít na splácení hypotéky alespoň 20 let, je dobré o ní zažádat před dovršením čtyřicítky. Nejvyšší věková hranice pro získání hypotéky sice stanovená není, ale česká národní banka vydala doporučení, v kterém uvádí, že veškeré závazky vůči věřitelům by měly být splaceny do 65 roku života dlužníka.

Stěhování do nového

Finanční stabilita

Hypotéka do značné míry zatíží váš rozpočet, je tedy pochopitelné, že se bude banka před schválením žádosti zajímat o vaše měsíční příjmy i výdaje. Stabilní příjem je jen jedním z mnoha požadavků na klienty, kteří přišli do banky s žádostí o úvěr.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup