Kde všude se využívají lineární systémy? Některé oblasti byste vůbec nečekali!

Neočekávané aplikace lineárního pohybu jsou všude! Pohybují se od relativně jednoduchých, jako je například levný ovladač sedadla v osobním vozidle, až po komplexní víceosý souřadnicový systém, doplněný řídící a hnací elektronikou pro polohování v uzavřené smyčce.Bez ohledu na to, jak jednoduché nebo složité jsou lineární vodicí kolejnice, na nejzákladnější úrovni mají všechny jedno společné. K ovládání pohybů s různými proměnnými a složitostí se používají lineární kolejnice a lineární akční členy, které pohybují břemenem po lineární vzdálenosti v určitém čase.

Podívejme se na některé nečekané, ale běžné příklady aplikací lineárního pohybu, se kterými se většina z nás denně setkává. Aplikace lineárního vedení pohybu lze nalézt v mnoha odvětvích.

Lékařství

Používá se v lékařsko-technických platformách, jako jsou lůžka operačních sálů, rentgenové přístroje, MRI a CT skenery a také zubařská křesla.

Budovy a nábytek

Maloobchodní prodejny, jachty, hotely, muzea a divadla vyžadují lineární řízení pohybu. Aplikace lineárního pohybu najdeme také doma v pracovních deskách našich kuchyní a našich posuvných dveřích nebo vitrínách. Lineární vedení pohybu se také používají jako bezpečnostní bariéry pro výtahy.

pct detail

Letectví

Lineární pohyb aplikací je všude v leteckém průmyslu. Letecká sedadla, zařízení a vybavení používané na letištích a také vytahování vysouvacích komponentů na letadlech.

Balení a průmysl

Potřeba lineárního pohybu může být vyžadována pro polohování nákladů, paletizaci, balení, operace vychystávání a umísťování, plnění a automatizované sklady. Budete také potřebovat lineární pohyb na pracovních stanicích, jako jsou řezací stroje a lakovací stroje.

Jinými slovy, cokoli, co musí jít po přímce, je lineární pohyb. Většina těchto předkonfigurovaných systémů se skládá ze základny, kuličkového šroubu a servo/krokového motoru s integrovaným ovladačem a pohonem pro rychlé uvedení stroje či vedení do provozu a snadnou obsluhu. Tyto komponenty nám dennodenně usnadňují život, jak už ve výrobě nebo i v běžném životě.